Plugins - AMP - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (173 entries)

en: %1$s functionality has been moved to %2$s.
tr: %1$s işlevi %2$s konumuna taşındı.

en: %s &#8212; WordPress
tr: %s & # 8212; WordPress

en: %s URL w/ new AMP errors | %s URLs w/ new AMP errors
tr[0]: %s URL (yeni AMP hataları olan)
tr[1]: %s URL (yeni AMP hataları olan)

en: %s ago
tr: %s önce

en: %s validated URL unforgotten. | %s validated URLs unforgotten.
tr[0]: %s doğrulanmış URL unutulmadı.
tr[1]: %s doğrulanmış URL unutulmadı.

en: A conflicting version of PHP-CSS-Parser appears to be installed by another plugin or theme (located in %s). Because of this, CSS processing will be limited, and tree shaking will not be available.
tr: PHP-CSS-Parser'ın çakışan bir sürümünün başka bir eklenti veya tema tarafından (%s konumunda) yüklendiği görülüyor. Bu nedenle, CSS işleme sınırlı olacak ve ağaç sallama işlemi yapılamayacak.

en: AMP CSS processing is limited because a conflicting version of PHP-CSS-Parser has been loaded by another plugin or theme. Tree shaking is not available.
tr: Uyarı! PHP-CSS-Parser’ın çakışan bir sürümü başka bir eklenti veya tema tarafından yüklendiğinden AMP CSS işlemi sınırlıdır. Ağaç sallama özelliği kullanılamıyor.

en: AMP Project Contributors
tr: AMP projesine katkıda bulunanlar

en: AMP plugin unable to initialize.
tr: AMP eklentisi başlatılamadı.

en: AMP preview enabled
tr: AMP önizlemesi etkin

en: AMP status.
tr: AMP durumu.

en: AMP validity status
tr: AMP geçerlilik durumu

en: Add New Validation Error
tr: Yeni Doğrulama Hatası Ekle

en: Admin bar (%s) was removed to preserve AMP validity due to excessive CSS.
tr: Aşırı CSS nedeniyle yönetici çubuğu (%s), AMP geçerliliğini korumak için kaldırıldı.

en: All AMP Validation Errors
tr: Tüm AMP Doğrulama Hataları

en: An internal server error occurred when fetching the URL for validation.
tr: URL doğrulama için getirilirken dahili sunucu hatası oluştu.

en: Analytics
tr: Analitik

en: Apply Filter
tr: Filtreyi uygula

en: Archives
tr: Arşiv

en: Author
tr: Yazar

en: Back to top
tr: Yukarı dön

en: CSS Code
tr: CSS kodu

en: Called for non-existent key ("%s").
tr: Var olmayan anahtar ("%s") çağrıldı.

en: Cancel
tr: İptal

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Categories: %s
tr: Kategoriler: %s

en: Clear Empty
tr: Boş Olanları Temizle

en: Click here to cancel reply.
tr: Yanıtı iptal etmek için burayı tıklayın.

en: Code
tr: Kod

en: Color Scheme
tr: Renk şeması

en: Core
tr: Çekirdek

en: Currently disabled at the <a href="%s">page level</a>.
tr: Şu anda <a href="%s">sayfa düzeyinde</a> devre dışı bırakılmış halde.

en: Custom HTML
tr: Özel HTML

en: Dark
tr: Koyu

en: Date
tr: Tarih

en: Delete
tr: Sil

en: Design
tr: Tasarım

en: Details
tr: Detaylar

en: Did not expect there to be more than one matching template. Did you filter %s to not honor the template hierarchy?
tr: Birden fazla eşleşen şablon olması beklenmedik bir durum. Şablon hiyerarşisini bozmamak için %s öğesini filtrelediniz mi?

en: Disabled
tr: Etkisiz

en: Dismiss this notice.
tr: Bu uyarıyı yoksay.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit AMP Validation Error
tr: AMP Doğrulama hatasını düzenle

en: Edit Status
tr: Durumu düzenle

en: Edit User
tr: Kullanıcıyı Düzenle

en: Embed
tr: Yerleştir

en: Embed Handler (%1$s) must extend `%2$s`
tr: Embed Handler (%1$s) '%2$s' değerine kadar uzatılmalıdır

en: Enable AMP on your WordPress site, the WordPress way.
tr: AMP'yi, WordPress sitenizde WordPress yöntemiyle etkinleştirin.

en: Enabled
tr: Etkin

en: Error code
tr: Hata kodu

en: Even though the server responded OK, it is possible the submission was not processed.
tr: Sunucu TAMAM yanıtı göndermiş olsa da gönderim işlenmemiş olabilir.

en: Excessive CSS
tr: Aşırı CSS

en: Exit
tr: Çıkış

en: F j, Y g:i a
tr: F j, Y g: ia

en: Failed to fetch: %s
tr: Alınamadı: %s

en: Forget &#8220;%s&#8221;
tr: Şunu unut: &#8220;%s&#8221;

en: Forgotten
tr: Unutuldu

en: Frequent Validation Errors
tr: Sık Karşılaşılan Doğrulama Hataları

en: Go Back
tr: Geri dön

en: HTML Attribute
tr: HTML Özniteliği

en: HTML Element
tr: HTML Öğesi

en: Header Background & Link Color
tr: Üst kısım arkaplan ve bağlantı renkleri

en: Header Text Color
tr: Üst kısım yazı rengi

en: Homepage
tr: Ana sayfa

en: Illegal CSS !important property
tr: Geçersiz CSS !important özelliği

en: Illegal CSS property
tr: Geçersiz CSS özelliği

en: Installing service worker...
tr: Hizmet çalışanı yükleniyor...

en: Invalid JSON
tr: Geçersiz JSON

en: Invalid attributes:
tr: Geçersiz özellikler

en: Invalid element
tr: Geçersiz öğe

en: Invalid elements:
tr: Geçersiz öğeler:

en: It appears your submission was successful.
tr: Gönderiminizin başarılı olduğu görünüyor.

en: It is not a best practice to use %1$s to load font CDN stylesheets. Please use %2$s to enqueue %3$s as its own separate script.
tr: Yazı tipi CDN stil sayfalarını yüklemek için %1$s kullanmak ideal bir yöntem değildir. %3$s öğesini ayrı komut dosyası olarak sıraya almak için lütfen %2$s kullanın.

en: Last Checked
tr: Son Kontrol Zamanı

en: Last Seen
tr: Son görülen

en: Last checked: <b>%s</b>
tr: Son kontrol: <b>%s</b>

en: Learn More
tr: Daha Fazla Bilgi

en: Leave a Comment
tr: Yorum bırak

en: Light
tr: Açık

en: Message
tr: Mesaj

en: Method must be passed a term slug (string) or error attributes (array).
tr: Yöntemde bir terim özel bilgi alanı (dize) veya hata ilişkilendirmesi (dizi) geçilmesi gerekir.

en: More details
tr: Diğer ayrıntılar

en: Most Used Validation Errors
tr: En Sık Kullanılan Doğrulama Hataları

en: New AMP Template Modes
tr: Yeni AMP Şablonu Modları

en: New Validation Error Hash
tr: Yeni Doğrulama Hatası Karması

en: No WP_Query available.
tr: Kullanılabilir WP_Query yok.

en: No forgotten validated URLs
tr: Unutulmuş doğrulanan URL yok

en: No service workers registered for the requested scope.
tr: Talep edilen kapsam için kayıtlı olan hizmet çalışanı yok.

en: No validated URLs found
tr: Doğrulanan URL bulunamadı

en: Non-AMP
tr: AMP-değil

en: Not Found (404)
tr: Bulunamadı (404)

en: OK
tr: Tamam

en: Order
tr: Sıralama

en: Original
tr: Orijinal

en: PHP-CSS-Parser is not available so CSS processing will not be available.
tr: PHP-CSS-Parser mevcut olmadığı için CSS işleme gerçekleştirilemeyecek.

en: Path validation for template (%1$s) failed. Path cannot traverse and must be located in `%2$s`.
tr: Şablon (%1$s) için yol doğrulaması başarısız oldu . Yol bilgi çekemiyor, ayrıca "%2$s" konumunda bulunması gerekir.

en: Percent
tr: Yüzde

en: Please contact the developer of this form processor to improve this message.
tr: Bu mesajı iyileştirmek için lütfen bu form işlemcisinin geliştiricisiyle iletişime geçin.

en: Please update to PWA v0.2. Expected argument to be %s.
tr: Lütfen PWA v0.2'ye güncelleyin. Beklenen bağımsız değişken: %s.

en: Please update to PWA v0.2. Expected argument to be WP_Service_Worker_Scripts.
tr: Lütfen PWA v0.2'ye güncelleyin. Beklenen bağımsız değişken: WP_Service_Worker_Scripts.

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Preview Changes
tr: Değişikliklerin Önizlemesini Yap

en: Preview changes in AMP (opens in new window)
tr: AMP’taki değişiklikleri önizle (yeni pencerede açılır)

en: Priority
tr: Öncelik

en: Recheck
tr: Tekrar kontrol et

en: Redirecting…
tr: Yönlendiriliyor…

en: Remove
tr: Kaldır

en: Required attribute value
tr: Gerekli özellik değeri

en: Response did not contain the expected text/css content type.
tr: Yanıt, beklenen metin/css içerik türünü içermiyordu.

en: Sanitizer (%1$s) must extend `%2$s`
tr: Sanitizer (%1$s) '%2$s' değerine kadar uzatılmalıdır

en: Sanitizer (%s) class does not exist
tr: Temizleyici (%s) sınıfı yok

en: Search
tr: Arama

en: Search Errors
tr: Hataları Ara

en: Select Category
tr: Kategori seç

en: Select Day
tr: Günü Seçin

en: Select Month
tr: Ayı Seçin

en: Select Post
tr: Yayın Seçin

en: Select Week
tr: Hafta Seçin

en: Select Year
tr: Yılı Seçin

en: Service Worker Installation
tr: Hizmet Çalışanı Kurulumu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: Singular
tr: Tekil

en: Status
tr: Durum

en: Submitting…
tr: Gönderiliyor…

en: Supportable template "%s" does not have a callable callback.
tr: %s desteklenebilir şablonunda çağrılabilir bir geri çağırma yok.

en: Tags: %s
tr: Etiketler: %s

en: The %s argument is deprecated when theme supports AMP.
tr: Tema AMP'ı desteklediğinde %s argümanı kullanımdan kaldırılır.

en: The AMP plugin requires PHP %s. Please contact your host to update your PHP version.
tr: AMP eklentisi PHP %s sürümünü gerektirir. PHP sürümünüzü güncellemek için lütfen barındırma aracınıza başvurun.

en: The fetched URL was not found. It may have been deleted. If so, you can trash this.
tr: Alınan URL bulunamadı. Silinmiş olabilir. Silinmişse bunu çöp kutusuna atabilirsiniz.

en: The following PHP class is missing: %s. Please contact your host to finish installation. | The following PHP classes are missing: %s. Please contact your host to finish installation.
tr[0]: Şu PHP sınıfı eksik: %s. Kurulumu tamamlamak için lütfen barındırma aracınıza başvurun.
tr[1]: Şu PHP sınıfı eksik: %s. Kurulumu tamamlamak için lütfen barındırma aracınıza başvurun.

en: The following PHP extension is missing: %s. Please contact your host to finish installation. | The following PHP extensions are missing: %s. Please contact your host to finish installation.
tr[0]: Şu PHP uzantısı eksik: %s. Kurulumu tamamlamak için lütfen barındırma aracınıza başvurun.
tr[1]: Şu PHP uzantısı eksik: %s. Kurulumu tamamlamak için lütfen barındırma aracınıza başvurun.

en: The following PHP function is missing: %s. Please contact your host to finish installation. | The following PHP functions are missing: %s. Please contact your host to finish installation.
tr[0]: Şu PHP işlevi eksik: %s. Kurulumu tamamlamak için lütfen barındırma aracınıza başvurun.
tr[1]: Şu PHP işlevi eksik: %s. Kurulumu tamamlamak için lütfen barındırma aracınıza başvurun.

en: The parent element of where the error occurred.
tr: Hatanın oluştuğu yerin üst öğesi.

en: The server responded with %1$s (code %2$s).
tr: Sunucu, %1$s (%2$s kodu) ile yanıt verdi.

en: Theme
tr: Tema

en: There is content which fails AMP validation.
tr: AMP doğrulamasını geçemeyen içerik var.

en: There is no amphtml version available for this URL.
tr: Bu URL için kullanılabilir bir amphtml sürümü yok.

en: Toggle error details
tr: Hata ayrıntılarını aç/kapa

en: Type
tr: Tür

en: URL validation failed. Error code: %s.
tr: URL doğrulanamadı. Hata kodu: %s.

en: Unknown error (%s)
tr: Bilinmeyen hata (%s)

en: Update AMP Validation Error
tr: AMP Doğrulama Hatasını Güncelle

en: Updated %s validation error. | Updated %s validation errors.
tr[0]: Güncellenen %s doğrulama hatası.
tr[1]: Güncellenen %s doğrulama hatası.

en: Use %1$s function which is already included from %2$s
tr: Halihazırda %2$s konumundan eklenmiş olan %1$s işlevini kullanın

en: Validated URL
tr: Doğrulanan URL

en: Validated URLs
tr: Doğrulanan URL'ler

en: Validation errors list
tr: Doğrulama hataları listesi

en: Validation errors navigation
tr: Doğrulama hataları gezinmesi

en: View
tr: Göster

en: View AMP version
tr: AMP sürümünü görüntüleyin

en: View Comments
tr: Yorumları göster

en: View Error Index
tr: Hata Dizinini Göster

en: View Poll
tr: Anketi görüntüle

en: View Survey
tr: Anketi Göster

en: View URL
tr: URL'yi Göster

en: View User
tr: Kullanıcıyı Göster

en: View Validated URLs
tr: Doğrulanan URL'leri göster

en: View Validation Error
tr: Doğrulama Hatasını Göster

en: View non-AMP version
tr: AMP olmayan sürümü görüntüleyin

en: Warning: The following plugin may be incompatible with AMP: %s. | Warning: The following plugins may be incompatible with AMP: %s.
tr[0]: Uyarı: Şu eklenti AMP ile uyumlu olmayabilir:
tr[1]: Uyarı: Şu eklenti AMP ile uyumlu olmayabilir:

en: You appear to have installed the AMP plugin incorrectly. It is currently installed in the <code>%1$s</code> directory, but it needs to be placed in a directory named <code>%2$s</code>. Please rename the directory. This is important for WordPress plugin auto-updates.
tr: AMP eklentisini yanlış yüklediğiniz görülüyor. Eklenti şu anda  <code>%1$s</code> dizinine yüklenmiş, ancak <code>%2$s</code> adlı dizine yerleştirilmesi gerekir. Lütfen dizini yeniden adlandırın. Bu, WordPress eklentisi otomatik güncellemeleri için önemlidir.

en: You can now reuse your theme's templates and styles in AMP responses, in both &#8220;Transitional&#8221; and &#8220;Standard&#8221; modes.
tr: Artık temanızın şablonlarını ve stillerini AMP yanıtlarında, hem &#8220;Transitional&#8221; hem de &#8220;Standart&#8221; modda yeniden kullanabilirsiniz.

en: You do not have authorization.
tr: Yetkiniz yok.

en: You do not have permissions to validate an AMP URL. Did you get logged out?
tr: AMP URL’sini doğrulama izniniz yok. Çıkış yaptınız mı?

en: Your comment has been posted.
tr: Yorumunuz gönderildi.

en: Your server currently has the Xdebug PHP extension loaded. This can cause some of the AMP plugin's processes to timeout depending on your system resources and configuration. Please deactivate Xdebug for the best experience.
tr: Sunucunuzda şu an yüklenmiş bir Xdebug PHP uzantısı var. Bu, AMP eklentisine ait bazı süreçlerin sistem kaynaklarınıza ve yapılandırmanıza dayalı olarak zaman aşımına uğramasına neden olabilir. En iyi deneyim için lütfen Xdebug uzantısını devre dışı bırakın.

en: Your site is not being fully served over a secure connection (using HTTPS).<br>As some AMP functionality requires a secure connection, you might experience degraded performance or broken components.<br><a href="%s">More details</a>
tr: Sitenizin tamamı güvenilir bir bağlantı üzerinden (HTTPS kullanılarak) sunulmuyor.<br>Bazı AMP işlevleri güvenli bağlantı gerektirdiği için düşük performansla veya bozuk bileşenlerle karşılaşabilirsiniz.<br><a href="%s">Daha fazla ayrıntı</a>

en: Your submission failed.
tr: Gönderiminiz başarısız oldu.

en: collapse child menu
tr: alt menüyü daralt

en: expand child menu
tr: alt menüyü genişlet

en: n/a
tr: Yok
